Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Sokakların, kamusal alanların ve anıtların temizlenmesi: Birleşik Rusya bölgelerde temizlik günleri düzenliyor

Sokakların, kamusal alanların ve anıtların temizlenmesi: Birleşik Rusya bölgelerde temizlik günleri düzenliyor
REKLAM ALANI
07.05.2024
A+
A-

Sokakların, kamusal alanların ve anıtların temizlenmesi: Birleşik Rusya bölgelerde temizlik günleri düzenliyor
2024,

Her düzeydeki parti temsilcileri bizzat katılıyor
Tataristan’ın Spassky bölgesinde Birleşik Rusya aktivistleri “Yaslı Anne” anıtının yakınındaki alanı temizledi.

Partinin ana şubesinin sekreteri Rais Valitov , “Anma yerlerinin iyileştirilmesi, başlarının üzerinde huzurlu bir gökyüzü uğruna hayatlarını verenlere şükran göstergesi olarak yapabileceğimiz en küçük şeydir” dedi.

Amur bölgesinde, bölgesel yasama meclisi yardımcısı Nadezhda Bagrova, Novy köyündeki Büyük Vatanseverlik Savaşı’ndan kalma askeri mezarlıkta büyük bir temizlik düzenledi; burada 100. ayrı makineli tüfek taburunun askerlerinin toplu mezarı bulunuyor. Mançurya’nın Japon militaristleriyle yapılan savaşlarda ölen 101. Kızıl Bayrak müstahkem bölgesi. Bu hafta Skovorodino ve Tambov bölgelerinde temizlik çalışmaları başladı.

“Mezarlara karanfil koydular. En hoş şey de ayrılırken şehit askerlerin anısını anmaya gelen okul çocukları ile tanışmamızdı” dedi Nadezhda Bagrova.

Yahudi Özerk Bölgesi’nde, Birleşik Rusya aktivistleri, ön oylamaya katılanlar ve yerel öz yönetim kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte düzenli olarak subbotnikler düzenlediler.

“Sokaklar ve kamusal alanlar, kenti önemseyen ve kentin gelişimine katkıda bulunmaya çalışan sorumlu sakinler sayesinde bakımlı bir görünüme kavuşuyor. Temizlik maratonuna katılan her katılımcıyla el sıkışıyorum” dedi Birobidzhan Şehir Duması Başkanı Anton Boltov .

Birleşik Rusya Kadın Hareketi aktivistleri , Rus Demiryolları gönüllüleriyle birlikte Saratov askeri hastanesi topraklarında bir temizlik günü düzenledi.

“Özel bir askeri operasyona katılanlar burada tedavi ediliyor ve rehabilite ediliyor. Volga Demiryolu gönüllüsü Yulia Nazarova , Birleşik Rusya Kadın Hareketi aktivisti , “Onların rehabilitasyon sürecini daha konforlu hale getirmeye yardımcı olmaktan her zaman mutluluk duyuyoruz” dedi.

Çelyabinsk’in Sovetsky bölgesindeki ” Temiz Ülke ” parti projesi kapsamında , Birleşik Rusya’nın yerel şubesinin siyasi konsey üyesi Maria Mozherina , bölge sakinleriyle birlikte bölgeyi çöp ve yabani otlardan temizledi. Ayrıca Yeşil Ekonomi partisi projesinin bölge koordinatörü , bölgesel yasama meclisi yardımcısı Denis Sazontov da Miass Nehri kıyısındaki temizliğe katıldı.

Birleşik Rusya üyesi, “Doğaya karşı sorumluluk ve özen göstermek, doğayı gelecek nesiller için doğal haliyle korumamıza olanak tanıyor” diye vurguladı.

Ulyanovsk bölgesinde, partinin Lenin yerel şubesinin aktivistleri, Alexander Matrosov’un adını taşıyan parktaki Kuzey Filosunun Genç Adamları anıtının yakınındaki alanı temizledi. Gönüllüler molozları ve kırık dalları kaldırdılar ve anıtın kendisini kirden temizlediler.

“Ülkenin ana tatili arifesinde bölgedeki anıtları uygun duruma getirmek bizim için çok önemli. Birleşik Rusya ve Genç Muhafız aktivistleri ile birlikte, Solovetsky Adaları’ndaki kabin görevlileri okulundan geçen 175 yurttaşımıza ithaf edilen Kuzey Filosu kabin görevlileri anıtının yakınında bir temizlik günü düzenledik. Anavatanımızı Baltık ve Pasifik Okyanuslarında, Karadeniz ve Kuzey Denizlerinde, Ladoga ve Onega’da, Tuna ve Hazar filotillalarında savundu. Savaş yıllarında, o zamanlar hala çok genç olan Kahramanlarımız gerçek cesaret ve cesaret gösterdiler ve onların başarılarının hatırası sonsuza kadar yaşamalı,” diye vurguladı MGER bölge departmanı genel müdürü Danila Akimov .

Hoparlör
Bagrova Nadejda İvanovna
Bagrova Nadejda İvanovna
Yasama Meclisi Yardımcısı, Blagoveshchensk belediyesinin 91 numaralı PA sekreteri, Blagoveshchensk şehrinin Belediye Kültür Merkezi “Sosyal ve Kültür Merkezi” genel müdürü
#subbotnikler
#anıtlar
#anıtlar
#Büyük Vatanseverlik Savaşı
#bölgeler
#Tataristan Cumhuriyeti
#Valitov
#Amur bölgesi
#Bagrova
#Yahudi Özerk Bölgesi
#Boltov
#Saratov bölgesi
#Nazarova
#Çelyabinsk bölgesi
#Mozherina
#Sazontov
#Ulyanovsk bölgesi
#Akimov
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/uborka-ulic-obshestvennyh-prostranstv-i-memorialov-edinaya-rossiya-organizuet-subbotniki-v-regionah

 

REKLAM ALANI